Stanisław Zeszut
Biografia
Stanisław Zeszut związany z podlaskim środowiskiem fotograficznym, od 1979 roku mieszka i pracuje w Łomży; fotografuje od 1982 roku. Miejsce szczególne w jego twórczości zajmuje fotografia krajobrazowa, fotografia portretowa, fotografia reportażowa oraz fotografia abstrakcyjna – niejednokrotnie tworzona w technice kolażu.
W 1988 roku był inicjatorem i współzałożycielem grupy artystycznej DEGENERAT III. W 2008 roku był inicjatorem i współzałożycielem Klubu Fotografii NURT w Łomży. Jest organizatorem, współorganizatorem i kuratorem wystaw, w ramach działalności podlaskiej grupy fotograficznej Światłoczuli w Łomży oraz Białymstoku. Jest uczestnikiem (prowadzącym) wielu spotkań, warsztatów fotograficznych. Uczestniczy w pracach jury, w konkursach fotograficznych.
Stanisław Zeszut jest autorem i współautorem wielu wystaw fotograficznych; indywidualnych i zbiorowych (m.in. w Białymstoku, Gorzowie Wielkopolskim, Kielcach, Lublinie, Łomży, Świdnicy). W 2013 roku został przyjęty w poczet członków Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców. Decyzją Komisji Kwalifikacji Zawodowych Fotoklubu RP, otrzymał dyplom potwierdzający kwalifikacje do wykonywania zawodu artysty fotografa, fotografika (legitymacja nr 332).
Prace Stanisława Zeszuta zaprezentowano w Almanachu (1995–2017), wydanym przez Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców, w 2017 roku. W 2025 jego biografię umieszczono w Almanachu (1995–2025), wydanym przez Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców.