Piotr Stanisław Włodarczyk
Biografia
Piotr Stanisław Włodarczyk urodzony 4 maja 1977 w Wałbrzychu to polski piłkarz, grający na pozycji napastnika i reprezentant Polski w latach 1999–2004.
Karierę zaczynał w Akademii Zagłębia Wałbrzych, a w 1993 roku zadebiutował w seniorskim KP Wałbrzych na II i III poziomie ligowym. W 1996 przeszedł do Legii Warszawa, gdzie stał się pierwszym zawodnikiem w historii klubu, który w jednym meczu strzelił cztery gole – w Pucharze Polski z Hetmanem Zamość (0:4) w sezonie 2005/06.
10 maja 2006 w spotkaniu z Górnikiem Zabrze zdobył bramkę na wagę mistrzostwa Polski. 22 września 2006 został wraz z Michałem Gottwaldem odsunięty od drużyny przez trenera Dariusza Wdowczyka; decyzja ta nie została szczegółowo wyjaśniona. 8 listopada 2006, po interwencji kolegów, wrócił do pierwszego zespołu.
20 czerwca 2007 Legia poinformowała, że nie będzie brany pod uwagę w sezonie 2007/08. 2 lipca 2007 podpisał dwulety kontrakt z Zagłębiem Lubin. Tam rozegrał 22 spotkania i zdobył 3 bramki. Ogółem w Ekstraklasie rozegrał 284 mecze i strzelił 92 bramki. Latem 2008/09 przeniósł się do Aris FC w Grecji, a w 2009 do OFI 1925. Po sezonie 2010/11 rozwiązał kontrakt z OFI i przeszedł do drugoligowego Bałtyku Gdynia, gdzie grał przez rok, a następnie zakończył karierę.
Od 17 kwietnia 2015 do 21 grudnia 2017 pełnił funkcję prezesa IV-ligowego klubu Ożarowianka Ożarów Mazowiecki. Podczas Mistrzostw Europy 2020 występował jako ekspert w TVP.
W reprezentacji Polski zadebiutował 18 sierpnia 1999 w przegranym 1:2 towarzyskim spotkaniu ze Hiszpanią w Warszawie. 11 lipca 2004 zdobył pierwszą bramkę w zwycięskiej 1:1 potyczce z USA w Chicago. 4 września 2004 zdobył gola w eliminacjach Mistrzostw Świata 2006 z Irlandią Północną w Belfaście (3:0), jednocześnie otrzymując czerwoną kartkę. W latach 1999–2004 rozegrał 4 spotkania i strzelił 2 bramki.