Ogólne 23.06.2026

Zatrzymany poszukiwany w Wałbrzychu – włamania i kradzieże

34-letni mieszkaniec Wałbrzycha został zatrzymany; usłyszał zarzuty włamania i kradzieży ze sklepów; grozi mu do 15 lat

Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Mazowiecka 2, 58-300 Wałbrzych

Wałbrzyska policja zatrzymała 23 czerwca po godzinie 1:00 na ul. Świdnickiej 34-letniego mieszkańca miasta, będącego poszukiwanym operacyjnie w związku z wcześniejszymi przestępstwami. Mężczyzna usłyszał już zarzuty dotyczące włamania oraz kradzieży ze sklepów. W związku z recydywą grozi mu kara nawet 15 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymanie miało miejsce w nocy z 22 na 23 czerwca, kilka minut po godzinie 1:00, na ul. Świdnickiej w Wałbrzychu. Funkcjonariusze II Komisariatu zatrzymali 34-letniego mieszkańca miasta, który od pewnego czasu pozostawał w zainteresowaniu wałbrzyskich policjantów prowadzących sprawy dotyczące popełnionych przez niego przestępstw. Mężczyzna został osadzony w policyjnej celi.

Dzisiaj podejrzany usłyszał zarzut dotyczący włamania, do którego doszło 16 czerwca br. przy ul. Wysockiego w Wałbrzychu. Z ustaleń policjantów wynika, że po uprzednim zdemontowaniu zawiasów drzwi hali warsztatowej dostał się do wnętrza, a następnie po przecięciu kłódki wszedł do pomieszczenia gospodarczego, skąd ukradł przewody elektryczne. Łączna wartość strat przekroczyła 800 złotych.

34-latek odpowie za ten czyn w warunkach powrotu do przestępstwa, czyli recydywy, co oznacza, że sąd może wymierzyć mu karę surowszą o połowę od górnej granicy ustawowego zagrożenia. W tym przypadku grozi mu nawet 15 lat pozbawienia wolności.

To jednak nie jedyne przestępstwa, które miał na swoim koncie zatrzymany. Policjanci Komisariatu I udowodnili mu również serię kradzieży sklepowych. Ustalili, że w okresie od 11 sierpnia do 26 września 2025 roku, działając w krótkich odstępach czasu i z góry powziętym zamiarem, dokonywał kradzieży artykułów spożywczych oraz alkoholu z placówek handlowych przy ul. Wieniawskiego i 1 Maja w Wałbrzychu. Łączna wartość skradzionego mienia przekroczyła 1,5 tysiąca złotych.

Śledczy udowodnili mu także kolejną kradzież, do której doszło 18 grudnia 2025 roku w sklepie przy ul. Senatorskiej. Łupem sprawcy padły artykuły spożywcze i alkoholowe o wartości przekraczającej tysiąc złotych.

Sprawa po raz kolejny pokazuje, że osoby łamiące prawo nie mogą liczyć na bezkarność. Policjanci konsekwentnie prowadzą działania zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawców przestępstw.

Źródło: policja.gov.pl

KS

Katarzyna Szczepańska

Młodsza redaktorka kroniki: informuje szybko i odpowiedzialnie, zawsze z naciskiem na potwierdzone fakty.

Więcej artykułów →

Udostępnij: