Wyszukiwarka poszukiwanych: pięciu mężczyzn zatrzymanych lub zwolnionych po czynnościach w Wałbrzychu i okolicach
Pięciu poszukiwanych mężczyzn zatrzymano w Wałbrzychu i okolicach. Trzech trafiło do aresztu, dwóch zwolniono po wykonanych czynnościach; jeden miał przy sobie niewielkie ilości narkotyków.
W piątek po południu wałbrzyskie, głuszyckie i boguszowskie jednostki policji wytypowały i zatrzymały pięciu poszukiwanych mężczyzn, którzy ukrywali się w naszym regionie. Trzech z nich trafiło do Aresztu Śledczego w Świdnicy. Dwóch kolejnych, poszukiwanych przez prokuratury, po przeprowadzeniu niezbędnych czynności procesowych zostało zwolnionych. Jeden z zatrzymanych miał przy sobie niewielkie ilości narkotyków.
29 maja po godzinie 14:00 policjanci z Komisariatu Policji w Głuszycy udali się na ul. Sienkiewicza w Głuszycy, gdzie w jednym z mieszkań zatrzymali unikającego wymiaru sprawiedliwości 41-latka. Mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu celem osadzenia w więzieniu na najbliższe 101 dni za wcześniejsze przestępstwa narkotykowe. Mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego noc spędził w policyjnej celi, a w sobotni poranek trafił do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd zostanie przewieziony do wyznaczonego zakładu karnego.
Tego samego dnia przed godziną 17:30 policjanci Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach udali się do jednego z mieszkań przy ul. Paderewskiego w Wałbrzychu. W trakcie wykonywanych policyjnych czynności mundurowi potwierdzili, że ukrywający się przed wymiarem sprawiedliwości 26-latek był poszukiwany celem osadzenia w zakładzie karnym na 34 dni również za wcześniejsze przestępstwa narkotykowe. Przy wałbrzyszanie mundurowi znaleźli niewielkie ilości marihuany. Mężczyzna trafił więc do pomieszczenia dla osób zatrzymanych wałbrzyskiej komendy, gdzie spędził noc. W sobotę został przesłuchany i usłyszał zarzut z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, a następnie przewieziony do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd ostatecznie trafi do wyznaczonego zakładu karnego, w którym odsiedzi już zasądzony wyrok.
Trzeci z poszukiwanych został zatrzymany przez dzielnicowych drugiego komisariatu w niedzielę po godzinie 9:00 w jednym z mieszkań przy ul. Izerskiej w Wałbrzychu. Mundurowi w trakcie legitymowania potwierdzili, że 31-latek był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Nowym Targu, gdyż unikał stawienia się na przesłuchanie do prowadzonego przez ten organ postępowania karnego związanego z oszustwami. Po wykonanych niezbędnych policyjnych czynnościach mężczyzna został ostatecznie zwolniony.
Wczoraj około godziny 16:00 policjanci prewencji z drugiego komisariatu na terenie jednej z posesji przy ul. Bystrzyckiej zauważyli kolejnego poszukiwanego mężczyznę i postanowili go wylegitymować. Szybko potwierdziło się, że 37-latek, w związku z wyrokiem Sądu Rejonowego w Wałbrzychu, ma do odsiadki w więzieniu dwa lata i cztery miesiące, po tym jak został skazany prawomocnym wyrokiem za dokonanie rozboju, a przy tym spowodowanie uszczerbku na zdrowiu u pokrzywdzonego. Mężczyzna noc spędził w policyjnej celi, a we wtorek o poranku został przewieziony do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd trafi do wyznaczonego zakładu karnego.
Trzy godziny później policjanci prewencji drugiego komisariatu udali się na ul. Wysockiego w Wałbrzychu. Tam, podczas interwencji związanej z zakłócaniem spokoju, zatrzymali 29-latka poszukiwanego przez Prokuraturę Rejonową w Dębicy. Mężczyzna unikał stawienia się na przesłuchanie do postępowania karnego związanego z bezprawnym uzyskaniem informacji oraz oszustwami. Po wykonanych czynnościach wałbrzyszanin został ostatecznie zwolniony.
Przypominamy, że podstawy policyjnych poszukiwań bywają różne. Sądy i prokuratury często wydają zarządzenia, postanowienia i nakazy doprowadzenia, celem których jest ustalenie miejsca pobytu osób poszukiwanych lub przeprowadzenie z nimi czynności procesowych. Statystyki potwierdzają, że nie da się uniknąć odpowiedzialności. Można ją jedynie odroczyć w czasie, dlatego nie warto się ukrywać przed wymiarem sprawiedliwości.
Źródło: policja.gov.pl