Wyszukiwarka: kolejne zatrzymania poszukiwanych mężczyzn
Kolejne poszukiwane osoby zatrzymane: 41-latek za uśmiercenie zwierzęcia i 33-latek za prowadzenie pojazdu mimo zakazu.
Wczoraj po południu, a także dzisiaj o poranku kolejni poszukiwani mężczyźni zostali zatrzymani przez policjantów z Głuszycy i Boguszowa. Jeden z nich unikał stawienia się przed Prokuraturą Rejonową Kielce-Zachód w związku z prowadzonym postępowaniem karnym dotyczącym uśmiercenia zwierzęcia, drugi zaś ma do odsiadki kilkumiesięczny wyrok orzeczony przez wałbrzyski sąd za prowadzenie pojazdu pomimo zakazu w tym zakresie.
Pierwszy z zatrzymanych trafił w czwartek około godziny 16:00 w ręce funkcjonariuszy z Głuszycy, gdy szedł ul. Pionierów. W trakcie legitymowania wyszło na jaw, że 41-letni mieszkaniec powiatu łódzkiego był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową Kielce-Zachód celem ustalenia miejsca jego pobytu w związku ze wspomnianym postępowaniem karnym o naruszenie przepisów Ustawy o ochronie zwierząt. Po wykonanych czynnościach został zwolniony.
Dzisiejszy poranek przyniósł kolejne zatrzymanie: przed godziną 7:00 boguszowscy policjanci odwiedzili mieszkanie przy ul. Wesołej w Czarnym Borze i zatrzymali 33-latka, mieszkańca powiatu wałbrzyskiego, poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu. Mężczyzna został skazany prawomocnym wyrokiem na karę trzech miesięcy pozbawienia wolności za wcześniejsze kierowanie pojazdem pomimo zakazu. Przed południem trafił do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd zostanie przewieziony do jednego z zakładów karnych w kraju.
Przypominamy, że każdy, kto powinien odbywać karę pozbawienia wolności, czy też karę zastępczą aresztu za popełnione przestępstwo lub wykroczenie, a ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości, musi liczyć się z zatrzymaniem.
Informacje przekazał oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.
Źródło: policja.gov.pl