Weekendowy bilans nietrzeźwych kierujących na hulajnodze i rowerach w Wałbrzychu i Szczawnie-Zdroju
Weekendowy bilans nietrzeźwych kierujących: hulajnogą i rowerami po alkoholu w Wałbrzychu i Szczawnie-Zdroju - mandaty 1000 zł
Podczas minionego weekendu wałbrzyska policja odnotowała trzy przypadki kierowania pojazdami po alkoholu. W ruchu publicznym poruszali się hulajnogą elektryczną i dwoma rowerzystami. Wszyscy otrzymali mandaty i kontynuowali podróż pieszo.
Pierwsza interwencja miała miejsce 20 czerwca około 2:00 w nocy na ul. Wysockiego w Wałbrzychu. 39-letni mieszkaniec miasta poruszał się hulajnogą elektryczną po drodze publicznej; badanie wykazało 0,42 promila alkoholu. Został ukarany mandatem w wysokości 1000 zł, a dalszą podróż kontynuował pieszo.
Druga interwencja miała miejsce 21 czerwca po godzinie 21:00 na ul. Kościuszki w Szczawnie-Zdroju. 46-letni mieszkaniec miasta kierował rowerem. Badanie wykazało 0,36 promila alkoholu. Na kierującego nałożono mandat 1000 zł; kontynuował podróż pieszo.
Trzecie zdarzenie miało miejsce 22 czerwca kilka minut przed 2:00 w nocy na ul. Chrobrego w Wałbrzychu. 36-letni mieszkaniec miasta jechał rowerem i miał 0,46 promila alkoholu. Został ukarany mandatem w wysokości 1000 zł, a dalszą drogę kontynuował pieszo.
Przypominamy, że alkohol znacząco obniża koncentrację, wydłuża czas reakcji i wpływa na prawidłową ocenę sytuacji na drodze. Dotyczy to nie tylko kierowców samochodów, lecz także rowerzystów i użytkowników hulajnóg elektrycznych. Policjanci codziennie prowadzą kontrole i eliminują z ruchu osoby stwarzające zagrożenie. Nie ma przyzwolenia na kierowanie pojazdami po alkoholu.
Źródło: policja.gov.pl