Wczorajsze zatrzymania za narkotyki w Wałbrzychu
Wałbrzyscy policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o posiadanie narkotyków; grozi im do 3 lat więzienia.
Wczoraj po południu i wieczorem wałbrzyscy policjanci zatrzymali dwie kolejne osoby podejrzane o przestępstwa narkotykowe. 21-latek miał przy sobie marihuanę, a 40-latek ukrywał ją w miejscu zamieszkania. Funkcjonariusze ponownie podkreślają stanowcze nie dla tego procederu i przypominają, że prowadzą codzienne działania mające na celu zwalczanie takich przestępstw.
Do pierwszej interwencji doszło we wtorek przed godziną 13:00. Mundurowi z wałbrzyskiej komendy, z ogniwa wywiadowczego, na jednej z ulic Podgórza podejrzewali mężczyznę o posiadanie substancji zabronionych. W trakcie prowadzonych czynności wyszło na jaw, że 21-latek miał przy sobie podręczny młynek oraz woreczek strunowy z suszem roślinnym. Po przebadaniu u technika kryminalistki potwierdzono, że była to marihuana. Mężczyzna tego samego dnia usłyszał zarzut z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za posiadanie narkotyków grozi mu kara do lat 3.
Przed godziną 21:00 dzielnicowi drugiego komisariatu odwiedzili jedno z mieszkań w tej samej dzielnicy. W trakcie przeszukania potwierdziło się, że 40-letni lokator również ukrywał zawiniątko z suszem roślinnym. Wykonany test u technika kryminalistki potwierdził, że również była to marihuana. Wałbrzyszanin spędził noc w policyjnej celi, a dzisiaj zostanie przesłuchany i usłyszy zarzut. Za posiadanie narkotyków grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.
Źródło: policja.gov.pl