Wałbrzych: rowerzysta po alkoholu ukarany mandatem 1000 zł
Wałbrzych: 0,32 promila alkoholu na rowerze, mandat 1000 zł - przestroga dla rowerzystów
Dziś rano w Śródmieściu Wałbrzycha policjanci prewencji wyeliminowali z ruchu kolejnego rowerzystę, który poruszał się na rowerze będąc po alkoholu.
Funkcjonariusze ponownie przypominają, że nie ma przyzwolenia na jazdę „podwójnym gazie” – także dla rowerzystów.
Około godziny 8:00 14 maja na ul. Skrzetuskiego 27-letni mieszkaniec Wałbrzycha kierował rowerem będąc po użyciu alkoholu. Badanie wykazało 0,32 promila w organizmie.
W wyniku tego 27-latek został ukarany mandatem w wysokości 1000 zł i nie pojechał dalej rowerem do miejsca zamieszkania.
Przypominamy, że nietrzeźwi rowerzyści poruszający się po drogach publicznych, w strefach ruchu lub w strefie zamieszkania mogą zostać ukarani grzywną. W przypadku wyniku do 0,5 promila – 1000 zł, powyżej 0,5 promila – 2500 zł.
Jeżeli sprawa trafi do sądu, kara finansowa może być wyższa, a ponadto sąd może orzec zakaz kierowania tym środkiem na wiele miesięcy.
Najważniejsza zasada rozsądnego kierowcy: jeśli spożyłem alkohol - nie prowadzę.
Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu
Źródło: policja.gov.pl