Wałbrzych: nietrzeźwi kierujący jednośladami zatrzymani podczas weekendu
Weekendowa kontrola w Wałbrzychu: nietrzeźwi na hulajnogach i rowerach ukarani mandatami.
Funkcjonariusze z Wałbrzycha w miniony weekend podjęli działania ukierunkowane na kierujących jednośladami znajdujących się pod wpływem alkoholu.
W piątek po godzinie 23:00 na ul. Topolowej na Piaskowej Górze doszło do zdarzenia z udziałem dwóch mężczyzn poruszających się na jednej hulajnodze elektrycznej w sposób niezgodny z przepisami. Obaj kierowali jednopojazdowym pojazdem na zmianę i upadli na drogę. 17-latek miał w wydychanym powietrzu 0,33 promila alkoholu, a jego o rok starszy kolega 1,33 promila. Za pierwsze z zatrzymanych naruszeń policja nałożyła mandat w wysokości 1000 zł, a drugiemu – 2500 zł. Obaj nie kontynuowali jazdy na jednośladzie.
W sobotę około godziny 20:30 funkcjonariusze ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy zatrzymali do kontroli na ul. Chrobrego kierującego rowerem, którego stan trzeźwości wynosił 2,39 promila alkoholu w organizmie. 38-letni mieszkaniec powiatu oleśnickiego przyjął mandat karny w wysokości 2500 zł za popełnione wykroczenie w ruchu drogowym.
Przypominamy, że nietrzeźwi kierujący pojazdami mechanicznymi (np. samochodami) mogą ponosić odpowiedzialność karną do lat trzech pozbawienia wolności, a także długotrwały zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoką grzywnę. Podobne kary mogą dotknąć także kierujących hulajnogami i rowerzystów – wysoką grzywnę, a w niektórych przypadkach nawet zakaz prowadzenia pojazdów. Policjanci podkreślają stanowczo, że takie zachowania nie będą tolerowane na drogach i mogą doprowadzić do poważnego wypadku.
Informacje przekazuje Biuro Prasowe Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.
Źródło: policja.gov.pl