Wałbrzych: dwie interwencje zakończone zatrzymaniami za posiadanie narkotyków
Dwie osoby w Wałbrzychu zatrzymane za posiadanie metamfetaminy i amfetamin; grozi im do trzech lat więzienia.
Wałbrzyscy funkcjonariusze z Ogniwa Wywiadowczego po raz kolejny zabezpieczyli środki odurzające. Podczas interwencji na jednej z ulic Podgórza zatrzymano 30-letniego mieszkańca miasta, który nerwowo reagował i przy sobie miał zawiniątko z amfetaminą.
Kilka minut później mundurowi z Ogniwa Wywiadowczego zatrzymali 30-letnią mieszkankę Wałbrzycha. Kobieta miała przy sobie zawiniątko, a tester potwierdził obecność metamfetaminy. Po wykonaniu niezbędnych czynności wałbrzyszanka usłyszała zarzut posiadania substancji psychotropowej.
Dwie godziny później na Rusinowej doszło do kolejnego zatrzymania. Na miejscu uwagę mundurowych zwrócił 30-letni mężczyzna, który od początku interwencji zachowywał się nerwowo. Mimo że nie figurował w policyjnych systemach jako osoba poszukiwana, podczas dalszych czynności okazało się, że ma przy sobie amfetaminę. Został zatrzymany i noc spędził w policyjnej celi. Dzisiaj przed południem usłyszał zarzut posiadania substancji psychotropowej.
O losie obu podejrzanych zadecyduje niebawem sąd. Za popełnione przestępstwa grozi kara do trzech lat więzienia.
Źródło: policja.gov.pl