Sądy 11.05.2026

Wałbrzych: czterech mężczyzn zatrzymanych za posiadanie narkotyków i kradzież z włamania

Wałbrzych: czterech mężczyzn zatrzymanych za posiadanie narkotyków; sprawa kradzieży z włamania również prowadzona. Szczegóły.

Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Mazowiecka 2, 58-300 Wałbrzych

W miniony weekend wałbrzyscy policjanci zatrzymali cztery osoby podejrzane o posiadanie środków zabronionych. Z czarnego rynku zabezpieczono kolejne porcje marihuany oraz metamfetaminy. Jeden z podejrzanych usłyszał także zarzut kradzieży z włamania do mieszkania.

8 maja około godziny 20:00 funkcjonariusze z wydziału wywiadowczego wałbrzyskiej komendy patrolowali rejon Podgórza. Niezany im 20-letni mężczyzna został zatrzymany przy bocznej ulicy. Podczas przeszukania osobistego policjanci znaleźli przy nim jointa, a tester wskazał na obecność marihuany. Wieczorem tego samego dnia wałbrzyszanin został przesłuchany i usłyszał zarzut zgodny z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii.

Kilka chwil później 35-letni mieszkaniec miasta wpadł w ręce innych funkcjonariuszy tego samego pionu na jednej z głównych ulic Sobięcina. Również on miał przy sobie marihuanę. W piątek wieczorem przesłuchano go i postawiono zarzut posiadania narkotyków.

Trzeci z zatrzymanych za posiadanie narkotyków mężczyzn został zatrzymany dzień później przed godziną 18:00 na jednej z głównych ulic dzielnicy Rusinowa. Podczas czynności znaleziono u niego foliowe zawiniątko z suszem roślinnym, a test potwierdził marihuanę. 27-latek został doprowadzony do drugiego komisariatu i tak jak pozostali usłyszy zarzut posiadania narkotyków.

10 maja przed godz. 17:00 policjanci z pionu kryminalnego drugiego komisariatu pojechali do jednego z mieszkań na Nowym Mieście w związku z podejrzeniem posiadania narkotyków oraz wcześniejszego włamania. Podczas czynności znaleziono kryształki oraz susz roślinny, a badania wykazały metamfetaminę i marihuanę. Mężczyzna spędził noc w policyjnej celi. Dziś usłyszał również zarzut włamania do mieszkania przy Konopnickiej w Śródmieściu, do którego doszło w listopadzie ub.r.; 42-latek miał wyłudzić wyposażenie warte około 20 tys. zł.

Przypominamy, że zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii czyny narkotykowe mogą wiązać się z karą do 3 lat pozbawienia wolności. Posiadanie znacznych ilości narkotyków oraz handel nimi grożą karą do 10 lat. Także kradzież z włamania, za którą odpowie 42-latek, może skutkować maksymalnie 10-letnim wyrokiem.

Funkcjonariusze podkreślają, że walki z czarnym rynkiem substancji psychoaktywnych będą kontynuowane, a działania eliminujące narkotyki potrwają.

Źródło: policja.gov.pl

KS

Katarzyna Szczepańska

Młodsza redaktorka kroniki: informuje szybko i odpowiedzialnie, zawsze z naciskiem na potwierdzone fakty.

Więcej artykułów →

Udostępnij: