Wałbrzych: 60-letnia kobieta zatrzymana za wyroby akcyzowe bez znaków skarbowych i alkoholu
Wałbrzych: 60-letnia kobieta zatrzymana za posiadanie wyrobów akcyzowych bez znaków skarbowych i alkoholu; straty ponad 8 tys. zł.
Wczoraj po godzinie 20:00 funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali 60-letnią mieszkankę powiatu wałbrzyskiego. Kobieta była w posiadaniu znacznych ilości wyrobów tytoniowych oraz alkoholu pozbawionych polskich znaków akcyzy skarbowej. Szacowane straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych podatków wynoszą ponad 8 tysięcy złotych.
Zatrzymanie miało miejsce we wtorek, 23 czerwca, w jednym z mieszkań na terenie wałbrzyskiego Śródmieścia i było wynikiem wcześniejszych ustaleń operacyjnych prowadzących ten sam wydział. Podczas przeszukania zabezpieczono 3308 gramów tytoniu, 1881 sztuk papierosów oraz 5 litrów alkoholu o nieustalonym stężeniu - wszystkie wyroby były pozbawione polskich znaków akcyzy skarbowej. Dodatkowo zabezpieczono 1000 zł gotówki na poczet przyszłych kar i roszczeń.
Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 60-latce przedstawiono zarzut posiadania wyrobów akcyzowych bez wymaganych znaków. Z szacunków wynika, że uszczuplenie należności publicznoprawnych z tytułu podatku akcyzowego oraz podatku VAT przekroczyło 8 tysięcy złotych. Po czynnościach procesowych kobieta została zwolniona. Za przestępstwo skarbowe polegające na posiadaniu wyrobów akcyzowych bez znaków skarbowych grozi wysoka grzywna, a w zależności od okoliczności także kara pozbawienia wolności.
Zespół Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu
Źródło: policja.gov.pl