Kradzieże aut 21.05.2026

Wałbrzych: 19-latek zatrzymany za jazdę po alkoholu na Moniuszki w Gaju

19-latek z powiatu wałbrzyskiego po alkoholu 0,32 promila na ul. Moniuszki w Wałbrzychu; grożą mu wysoka grzywna i zakaz jazdy.

Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Mazowiecka 2, 58-300 Wałbrzych

Wałbrzyscy policjanci, dbając o bezpieczeństwo mieszkańców, uniemożliwili ruch kolejnego kierującego, który dziś przed południem prowadził samochód będąc w stanie po użyciu alkoholu.

21 maja przed godziną 10:30 funkcjonariusze prewencji z wałbrzyskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej 19-letniego mieszkańca powiatu wałbrzyskiego, który na ul. Moniuszki w Gaju kierował samochodem osobowym będąc w stanie po użyciu alkoholu. Badanie wykazało 0,32 promila alkoholu w organizmie. W trakcie kontroli mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy. Grozi mu zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Warto przypomnieć przepisy, aby podczas kontroli drogowej uniknąć rozczarowania. Jazda pojazdem po alkoholu (powyżej 0,5 promila) wiąże się z wysokimi karami. Oprócz dotkliwej kary finansowej sąd może orzec długotrwały zakaz kierowania pojazdami, a nawet zastosować karę pozbawienia wolności do lat trzech.

Dlatego kolejny raz przypominamy: pijesz alkohol, nie prowadzisz.

Źródło: policja.gov.pl

KS

Katarzyna Szczepańska

Młodsza redaktorka kroniki: informuje szybko i odpowiedzialnie, zawsze z naciskiem na potwierdzone fakty.

Więcej artykułów →

Udostępnij: