W Wałbrzychu i powiecie zatrzymano pięć osób poszukiwanych przez sądy i prokuraturę
Pięć osób poszukiwanych przez sądy i prokuraturę zatrzymanych w Wałbrzychu i powiecie - skuteczność policji.
Funkcjonariusze z Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego kontynuują codzienne działania skierowane na zatrzymywanie osób unikających odpowiedzialności przed wymiarem sprawiedliwości. W ostatnich dniach policja wyłapała pięć osób poszukiwanych przez sądy i prokuraturę, część z nich trafiała już do zakładów karnych lub aresztów śledczych.
Kilka minut przed północą z 29 na 30 kwietnia funkcjonariusze Komisariatu Policji II w Wałbrzychu zatrzymali 52-letniego mieszkańca miasta przy ulicy 11 Listopada. Po weryfikacji w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu celem doprowadzenia do zakładu karnego, gdzie ma odbyć karę dwóch lat pozbawienia wolności za oszustwo oraz kierowanie groźb karalnych. Został osadzony w policyjnej celi i przewieziony do Aresztu Śledczego w Świdnicy.
2 maja policjanci Komisariatu Policji I w Wałbrzychu, bazując na własnych ustaleniach, pojechali do jednego z mieszkań na Piaskowej Górze. W lokalu przebywał 20-letni mieszkaniec Wałbrzycha, poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Wałbrzychu celem ustalenia miejsca pobytu w prowadzonym postępowaniu. Po wykonaniu niezbędnych czynności mężczyzna został zwolniony.
3 maja po godzinie 13:00 funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu interweniowali w Specjalistycznym Szpitalu w Wałbrzychu, gdzie podczas zgłoszenia nietrzeźwa pacjentka miała zakłócać porządek. Weryfikacja danych wykazała, że 52-letnia mieszkanka powiatu karkonoskiego jest poszukiwana przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu do odbycia 15 dni kary pozbawienia wolności za kradzież. Zatrzymana została osadzona w policyjnej celi, skąd następnie przewieziona do zakładu karnego.
Te samego dnia, po godzinie 21:00, policjanci Komisariatu Policji II w Wałbrzychu pojechali do jednego z mieszkań w dzielnicy Stary Zdrój. Tam zatrzymali 25-letniego wałbrzyszanina, poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu do odbycia trzymiesięcznej kary pozbawienia wolności za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna został osadzony w policyjnej celi, a następnie przewieziony do Aresztu Śledczego w Świdnicy.
3 maja późnym popołudniem do Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zadzwoniła 33-letnia mieszkanka Wałbrzycha informując dyżurnego, że może być osobą poszukiwaną. Po potwierdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że kobieta była poszukiwana listem gończym przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu do odbycia 6 dni kary pozbawienia wolności za wcześniejsze wykroczenia. Kobieta miała możliwość uniknięcia osadzenia poprzez wpłatę grzywny w wysokości 300 zł, z czego skorzystała.
Codzienna służba wałbrzyskich policjantów pokazuje, że osoby próbujące ukrywać się przed wymiarem sprawiedliwości nie mogą liczyć na bezkarność. Dzięki skutecznej pracy funkcjonariuszy kolejne osoby poszukiwane są systematycznie zatrzymywane i rozliczane ze swoich czynów. Warto pamiętać, że osoby poszukiwane mogą również same zgłosić się do najbliższej jednostki Policji - ukrywanie się nie jest rozwiązaniem, bo prędzej czy później trzeba ponieść odpowiedzialność za czyny.
Źródło: policja.gov.pl