Szybka pomoc wałbrzyskich policjantów uratowała nieletnią – mieszkańcy składają podziękowania
🚨 Szybka i profesjonalna pomoc policjantów uratowała nieletnią w Wałbrzychu - matka składa podziękowania.
W piątek, 19 czerwca, wieczorem Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu otrzymała zgłoszenie dotyczące nieletniej dziewczynki, która podczas podróży z Wrocławia do Jeleniej Góry omyłkowo wysiadła na stacji Wałbrzych Centrum i nie zdążyła na dalsze połączenie kolejowe. Informację przekazała zaniepokojona matka dziewczyny.
Zastępca Dyżurnego wałbrzyskiej jednostki, asp. szt. Piotr Prokopowicz, natychmiast skierował na miejsce patrol Wydziału Prewencji. Policjanci – st. post. Rafał Roniewski oraz post. Patryk Bohm – odnaleźli dziewczynkę, zapewnili jej bezpieczeństwo, a następnie przewieźli ją do Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Tam nieletnia przebywała pod opieką funkcjonariuszy do czasu przyjazdu opiekunów.
22 czerwca do Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu wpłynęły słowa wdzięczności od matki dziewczyny. W mailu podkreśliła błyskawiczną reakcję policjantów oraz profesjonalizm i troskę, jaką otoczyli jej córkę w niezwykle stresującej sytuacji. Dzięki sprawnemu działaniu funkcjonariuszy dziecko było bezpieczne do czasu przyjazdu rodziny.
Takie podziękowania są dla policjantów szczególnym wyróżnieniem i potwierdzają, że ich codzienna służba ma realny wpływ na bezpieczeństwo mieszkańców Wałbrzycha oraz osób przebywających na terenie miasta. Hasło „Pomagamy i chronimy” to zobowiązanie, które każdego dnia realizują funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.
Źródło: policja.gov.pl