Wypadki 23.06.2026

Kierowca z Wałbrzycha prowadził mimo gorączki – wypadek na ul. Świdnickiej

75-letni mieszkaniec Wałbrzycha prowadził mimo wysokiej gorączki; doszło do zdarzenia na ul. Świdnickiej. Policja wyjaśnia okoliczności.

Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Mazowiecka 2, 58-300 Wałbrzych

Stan zdrowia i samopoczucie kierowcy mają istotny wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Choroba, wysoka gorączka, osłabienie czy zmęczenie mogą ograniczyć koncentrację i czas reakcji, a w skrajnych przypadkach doprowadzić do utraty panowania nad pojazdem. Dlatego za kierownicę należy wsiadać tylko wtedy, gdy stan psychofizyczny pozwala na bezpieczną jazdę. Potwierdzeniem tych zasad jest zdarzenie, do którego doszło wczoraj na ulicy Świdnickiej w Wałbrzychu.

Po godzinie 17:00 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zostali skierowani na ulicę Świdnicką, gdzie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego. Na miejscu stwierdzono pojazd, który uderzył w bariery ochronne, a następnie przewrócił się na bok. Ze wstępnych ustaleń oraz relacji świadków wynika, że 75-letni mieszkaniec Wałbrzycha, jadąc od Strzegomskiej w kierunku Niepodległości, na prostym odcinku stracił panowanie nad pojazdem. Auto zjechało na chodnik, uderzyło w bariery i przewróciło się. Uszkodzone zostały także bariery oddzielające chodnik od jezdni.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego oraz wykonali badanie pod kątem środków działających podobnie do alkoholu. Oba badania były negatywne. Mężczyzna zgłaszał problemy z kontaktem i skarżył się na złe samopoczucie. Ratownicy medyczni stwierdzili wysoką gorączkę – około 40 stopni Celsjusza. Jak podał kierowca, od dnia poprzedniego czuł się osłabiony, odczuwał zimno, miał gorączkę i przyjmował niewielkie ilości płynów. Ze względu na stan zdrowia został przewieziony do szpitala w celu wykonania dalszych badań.

Na szczęście nie odniósł obrażeń zagrażających życiu ani zdrowiu. Mężczyzna przebywa jednak w szpitalu z uwagi na wysoką temperaturę i konieczność dalszej diagnostyki. W związku ze zdarzeniem prowadzone będzie postępowanie w sprawie wykroczenia dotyczącego spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.

To zdarzenie stanowi ważne przypomnienie, że alkoholu i innych środków odurzających nie są jedynymi czynnikami grożącymi na drodze. Prowadzenie pojazdu w czasie choroby, wysokiej gorączki, osłabienia lub złego samopoczucia również może doprowadzić do utraty panowania nad autem i stwarzać zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Apelujemy: jeśli nie czujesz się na siłach, masz gorączkę, zawroty głowy lub ogólne osłabienie, zrezygnuj z prowadzenia pojazdu. Rozsądek i odpowiedzialna ocena stanu zdrowia to klucz do bezpieczeństwa na drodze.

Źródło: policja.gov.pl

KS

Katarzyna Szczepańska

Młodsza redaktorka kroniki: informuje szybko i odpowiedzialnie, zawsze z naciskiem na potwierdzone fakty.

Więcej artykułów →

Udostępnij: