Ogólne 24.06.2026

Dwóch poszukiwanych z Wałbrzycha zatrzymanych przez policję

Dwóch poszukiwanych mężczyzn z Wałbrzycha zatrzymanych przez wałbrzyską policję; jeden już w areszcie, drugi trafi do więzienia.

Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Mazowiecka 2, 58-300 Wałbrzych

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu wczoraj doprowadzili do zatrzymania dwóch mieszkańców miasta poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości.

Pierwsze zatrzymanie miało miejsce po godzinie 17:00 w Wałbrzychu. 40-letni wałbrzyszan był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu w celu odbycia kary za złamanie zakazu sądowego. Mężczyzna został osadzony w Areszcie Śledczym jeszcze tego samego dnia.

Kilka minut później, na ulicy Chrobrego, wałbrzyscy kryminalni zatrzymali 29-letniego mieszkańca Wałbrzycha, który od ponad dwóch lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Był poszukiwany na podstawie trzech listów gończych wydanych przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu. 29-latek ma do odbycia karę roku i jednego miesiąca pozbawienia wolności za przestępstwa związane z narkotykami, złamanie zakazu sądowego oraz kradzież z włamaniem. Po zatrzymaniu trafił do policyjnej celi, a dzisiaj zostanie przewieziony do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd następnie trafi do wyznaczonego zakładu karnego.

Komendantia informuje, że policjanci każdego dnia prowadzą działania mające na celu ustalanie miejsc pobytu i zatrzymywanie osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Każdy poszukiwany musi liczyć się z możliwością zatrzymania i odbycia orzeczonej przez sąd kary.

Źródło: policja.gov.pl

KS

Katarzyna Szczepańska

Młodsza redaktorka kroniki: informuje szybko i odpowiedzialnie, zawsze z naciskiem na potwierdzone fakty.

Więcej artykułów →

Udostępnij: