Rowery 18.05.2026

Dwie jazdy rowerem pod wpływem alkoholu w Jedlinie-Zdroju

Dwie jazdy rowerem pod wpływem alkoholu w Jedlinie-Zdroju – grożą im surowe konsekwencje

Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Mazowiecka 2, 58-300 Wałbrzych

Podczas sobotniego popołudnia głuszyccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowych dwóch rowerzystów będących pod wpływem alkoholu. Obaj wydychali około 1,5 promila. Po raz kolejny apelujemy do wszystkich użytkowników jednośladów, aby nie wsiadali na nie po spożyciu alkoholu, bo może to doprowadzić do poważnych skutków wypadków. Przypominamy również, iż sąd może orzec wobec kierującego rowerem znajdującego się pod wpływem alkoholu m.in. zakaz kierowania tym środkiem transportu.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani do kontroli drogowych po godzinie 17:00 na ul. Zamkowej w Jedlinie-Zdroju. Funkcjonariusze ustalili, że 49-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego jechał jednośladem mając 1,47 promila alkoholu w organizmie. 51-latek natomiast wydmuchał 1,52 promila tej substancji. Obaj do domu nie wrócili już rowerami. Funkcjonariusze odstąpili od postępowania mandatowego i sporządzili dokumentację procesową do wniosku o ukaranie do sądu.

Nieodpowiedzialnym kierującym rowerami przypominamy, że za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara aresztu, wysoka grzywna, a nawet zakaz kierowania jednośladami. Pamiętajmy również, że jako rowerzyści jesteśmy niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego i każdy - nawet niegroźnie wyglądający wpadek - może zakończyć się poważnym kalectwem, a nawet śmiercią.

Źródło: policja.gov.pl

KS

Katarzyna Szczepańska

Młodsza redaktorka kroniki: informuje szybko i odpowiedzialnie, zawsze z naciskiem na potwierdzone fakty.

Więcej artykułów →

Udostępnij: