Dwa nietrzeźwe przypadki na drogach powiatu wałbrzyskiego – prawa jazdy odebrane
Świadkowie zareagowali skutecznie; dwóch nietrzeźwych kierowców straciło prawa jazdy i czeka ich sprawa w sądzie.
Właściwa reakcja świadków umożliwiła szybką interwencję policji w Głuszycy. Na ul. Chrobrego zaparkował pijany kierowca, o czym poinformowano 112. Funkcjonariusze z miejscowego komisariatu zatrzymali 40-letniego mieszkańca powiatu wałbrzyskiego. Badanie alkomatem wykazało 3,32 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.
Druga interwencja miała miejsce w nocy, około 2:00, w Wałbrzychu na ul. Dąbrowskiego w dzielnicy Biały Kamień. Policyjni prewencyjni patrolowcy skontrolowali 25-letniego mieszkańca Wałbrzycha; badanie wykazało 0,76 promila alkoholu. Ten kierowca również utracił uprawnienia do prowadzenia pojazdów.
Obaj mężczyźni będą odpowiadać za przestępstwa drogowe.
Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat trzech, długotrwały zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna; w niektórych przypadkach może nastąpić konfiskata pojazdu lub jego równowartości.
Warto podkreślić, że dzięki właściwej reakcji świadków w pierwszym zdarzeniu mogło dojść do uniknięcia tragedii na drodze. Prosimy o niezwłoczne reagowanie: jeśli widzisz, że ktoś ma zamiar prowadzić pojazd po spożyciu alkoholu, uniemożliw mu to i zadzwoń pod numer 112. Operator przekaże informację policji, a dyżurny wyśle patrol na miejsce. Ważny jest brak społecznego przyzwolenia na takie zachowania, które mogą zakończyć się tragedią.
Bezpieczeństwo na drogach zależy od wspólnych działań mieszkańców i służb
Źródło: policja.gov.pl